Ви на офіційній сторінці тм Акваріус.

Ми професійно займаємось виробництвом корму для риб, черепах, раків, крабів, креветок тощо з 1999 року і трохи розуміємось на цій темі.

Скачати прайс

Зробити замовлення

Макро- та мікроелементи - це неорганічні речовини та сполуки, які забезпечують перебіг біохімічних процесів (обмін речовин, зростання клітин, забезпечення організму енергією). Мікроелементи потрібні в дуже малих кількостях, вони входять до складу ферментів, вітамінів, гормонів, пігментів, гемоглобіну крові та інших надзвичайно важливих речовин, необхідних для життєдіяльності організму. Макроелементи організм потребує в більшій кількості, вони відіграють провідну роль у регулюванні водно-сольового, білкового, вуглеводного й жирового обміну, підтримці кислотно-лужної рівноваги, функції клітинних мембран, передачі нервових імпульсів тощо. Також вони виступають в ролі будівельного матеріалу для побудови скелету, кісток та хрящів, панцира у черепах та равликів тощо.
І мікро і макроелементи не синтезуються організмом і надходять в організм із водою та харчовими продуктами, напряму або через харчовий ланцюжок. Зазвичай ці речовини поступають в організм у вигляді хімічних сполук - сульфатів, сульфітів, йодатів, фосфатів тощо, тому не завжди і не з кожної сполуки організм здатний засвоїти потрібний елемент. При незбалансованому харчуванні може виникнути дефіцит певних речовин, який призводить до тяжких порушень у розвитку та розладів життєдіяльності. Для профілактики цього дефіциту корм збагачують мінеральними добавками, які вносять в суворій відповідності до потреб конкретного виду, оскільки надмірне вживання теж може бути шкідливим і в свою чергу призводить до розладів та неправильного розвитку.
Печінка є основним сховищем мінеральних речовин для організму. Вона сприяє їх сталості у крові. Одночасно печінка є єдиним органом, що виводить М. з організму. Тому надлишки мінералів, шкідливі і незасвоювані сполуки руйнують печінку, і дуже важливо ретельно дотримуватись науково обгрунтованих рецептур кормів.
Макроелементи та їх дія

Са

Кальцій
Бере участь у формуванні скелета; сприяє згортанню крові; підтримує рівновагу між порушенням і гальмуванням кори головного мозку; бере участь у скороченні м’язів, розщепленні глікогену; при екзогенному введенні діє як антацид.

Mg

Магній
Бере участь у формуванні кісток, необхідний для їх росту; регулює функції нервів і м’язів, включаючи серцевий; бере участь у білковому, жировому, вуглеводневому й енергетичному обміні, у структуруванні ДНК і РНК; обміні Ca і вітаміну С. Бере участь у метаболізмі вуглеводів. Підтримує нервову систему.

Na

Натрій
Бере участь у скороченні м’язів, передачі нервових імпульсів, утворенні шлункового соку; регулює функції крові, лімфи, нирок, гідрофільності тканин, кислотно-лужний баланс; активує ферменти підшлункової й слинних залоз.

K

Калій
Бере участь у підтримці ритму серця; скороченні м’язів, регуляції переносу поживних речовин і водно-електролітного балансу в клітинах і тканинах, регуляції секреції шлункового соку.

Р

Фосфор
Бере участь у формуванні й регенерації клітин, формуванні та засвоєнні вітамінів, формуванні й розвитку кісток, в обміні енергії, регуляції кислотно-лужного балансу, функціонуванні нирок, нервів, м’язів, серця

S

Сірка
Бере участь в енергетичному обміні, окисно-відновних процесах, детоксикації, утворенні колагену, у секреції жовчі, згортанні крові. Складова клітинних мембран, ферментів, інсуліну, вітаміну В1, амінокислот.

Cl

Хлор
Водний обмін, утворення шлункового соку, формування плазми крові; активація ферментів, підтримка електролітного балансу, кислотно-лужної рівноваги, нервових і м’язових функцій.

Мікроелементи хоча й потрібні в дуже невеликих, буквально мікроскопічних кількостях, але їх значення величезне: вони вступають в хімічні реакції в організмі, найчастіше у якості каталізаторів або інгібіторів, беруть участь в обміні речовин та функціонуванні органів і систем організму. У головному мозку, напр. активну участь у складних біохімічних процесах беруть: мідь, марганець, алюміній, кремній, титан, срібло. У щитоподібній залозі зосереджена половина йоду, що є у всьому організмі, крім того, ще й бром, кобальт, арсен, ртуть, мідь, свинець, фтор, цинк, титан. У підшлунковій залозі — цинк, кобальт, нікель, арсен, йод, молібден, кремній, марганець, олово, хром, свинець.

Мікроелементи входять до складу ферментів (відомо близько 200 металоферментів): Zn — до карбоангідрази, Cu — до поліфенолоксидази, Mn — до аргінази, Mo — до ксантиноксидази; вітамінів: Co — до складу вітаміну B12; гормонів: I — до тироксину, Zn і Co — до інсуліну; дихальних пігментів: Fe — до гемоглобіну та інших залізовмісних пігментів, Cu — до гемоціаніну. Деякі М. впливають на здатність до росту (Mn, Zn, I), розмноження (Mn, Zn), кровотворення (Fe, Cu, Co), на процеси дихання тканин (Cu, Zn), внутрішньоклітинного обміну тощо. Для низки М. (Sc, Zr, Nb, Au, La і ін.) невідома їх кількість у тканинах і органах і не з’ясована біологічна роль.
Основні мікроелементи та їх біологічна роль

В

Бор
Бере участь у рості та розвитку організму; розвитку кісток і підтримці їх у здоровому стані. Входить до складу клітинних мембран та впливає на їх якісні характеристики. Кофактор ферментативних реакцій.

Вr

Бром
Бере участь у регуляції діяльності нервової системи, щитоподібної та статевих залоз.

Со

Кобальт
Бере участь у кровотворенні, ензимних реакціях, у формуванні мієлінових оболонок нервової тканини, відновленні організму після тяжких захворювань. Необхідний для нормальної діяльності підшлункової залози. Регулює вміст адреналіну в крові. Є складовою вітаміну B12, холіну, інозитолу. Збільшує синтез нуклеїнових кислот.

Cr

Хром
Бере участь у регулюванні процесів обміну вуглеводів та синтезу білків.

Cu

Мідь
Бере участь в імунних реакціях, тканинному диханні, пігментному обміні та обміні інсуліну. Впливає на розвиток нервової тканини, кровотворення та диференціювання еритроцитів, мінералізацію кісток, механізми ферментативного каталізу, перенесення електронів.

Fe

Залізо
Бере участь у синтезі гемоглобіну й міоглобіну, каталази й пероксидази; участь у прямих і опосередкованих окисних процесах (входить до складу 72 ферментів), забезпеченні нормального функціонування імунної системи

І

Йод
Бере участь у підтримці здорового стану шкіри, луски, плавців. Впливає на розвиток ЦНС, щитовидної залози. Регулює роботу гіпофізу. Є найважливішим компонентом гормонів щитоподібної залози. Запобігає накопиченню радіоактивного йоду.

Li

Літій
Бере участь у регуляції діяльності ЦНС. Впливає на імунітет і водно-сольовий обмін.

Mn

Марганець
Впливає на функціонування нервової та імунної систем, слух та зір, формування хрящів і синовіальної рідини, розвиток кісток, на механізми ферментного каталізу, процеси антиоксидації, кровотворення, тканинне дихання, енергетичний та вуглеводнй обмін

Mo

Молібден
Бере участь у регуляції ферментативного каталізу (компонент ксантиноксидази), переносі електронів, рості і розвитку організму, у метаболізмі заліза в печінці

Mn

Марганець
Впливає на функціонування нервової та імунної систем, слух та зір, формування хрящів і синовіальної рідини, розвиток кісток, на механізми ферментного каталізу, процеси антиоксидації, кровотворення, тканинне дихання, енергетичний та вуглеводнй обмін

Ni

Нікель
Бере участь в утворенні й функціонуванні ДНК, РНК і білків, а також гормону пролактину. Потужний стимулятор еритропоезу, синтезу гемоглобіну; підвищує засвоєння доступного Fe

Se

Селен
Бере участь у роботі міокарда й кровоносних судин. Підвищує імунітет. Сприяє нормальному росту й розвитку організму. Виявляє антиканцерогенну та антиоксидантну активність

Si

Кремній
Бере участь у реакції з’єднання колагену й еластину, у формуванні кісток, кровотворенні. Впливає на провідність нервових волокон. Знижує проникність капілярів і їх крихкість

V

Ванадій
Стимулює клітинний імунітет. Бере участь у вуглеводному, жировому й енергетичному обміні. Кофермент реакцій в організмі

Zn

Цинк
Бере участь у синтезі РНК і ДНК; розподілі, відновленні й рості клітин; у реакціях антиокиснення; у переносі CO2;вутворенні й рості кісток, шкіри, волосся і нігтів; у стабілізації біологічних мембран; у загоєнні ран, кровотворенні, діяльності залоз внутрішньої секреції й статевих залоз. Підтримує нормальне смакове сприйняття й нюх. Підтримує нормальний рівень вітаміну А в крові. Кофактор більше ніж 100 ферментів
Радимо дізнатись Більше про вітаміни
+