Ви на офіційній сторінці тм Акваріус.

Ми професійно займаємось виробництвом корму для риб, черепах, раків, крабів, креветок тощо з 1999 року і трохи розуміємось на цій темі.

Скачати прайс

Зробити замовлення

Золоті рибки, кольорові та срібні карасі, яскраві коропи Кої - здається, кого ж іще можна запустити в декоративний садовий ставок? А чи чули Ви про таку рибу - язь? Колись дуже поширена в природних водоймах, зараз ця риба зустрічається в природі не дуже часто. Але все частіше зустрічається у декоративних ставках. Що цікавого в цих рибах? Чи варто запускати їх у свій ставок?

Золота Орфа


Золотий язь, Орфа, або золота орфа - декоративна риба, яка, на жаль, недостатньо відома і зовсім загубилась на тлі шаленої популярності коропів Кої. Яле коропів Кої широкий світ відкрив для себе досить недавно - післі другої світової війни, а до того все було інакше. У декоративних водоймах та фонтанах аристократів плавали золоті красені - язі. Хоч золотий язь і веде свій родовід від звичайного язя, який достатньо поширений у водоймах практично всієї європи, однак орфа має оригінальне ніжно-золотисте забарвлення, тому в деяких джерелах називається золотим язем. На думку багатьох дослідників старовини, саме орфа (язь), а не декоративні коропи та карасі були прозвані в давнину «золотими рибками».

Зовнішній вигляд та спосіб життя орфи


Оскільки орфа є похідною формою язя, то й будова тіла у неї практично така ж: витягнута в діну, дещо стиснута з боків. Рот косий, потужні губи та щелепи добре розвинені. Риба витривала і сильна, добре пристосовується до різноманітних температурних режимів. Віддає перевагу течії, але й у стоячій воді почувається чудово. Тримається переважно біля поверхні води, чим привертає увагу власників ставків. Харчується в основному рослинною їжею, дрібними ракоподібними та личками комах. За сприятливих умов зростає у ставках до 50 см довжини.

Золота орфа - активна зграйна риба, яка тримається переважно біля поверхні води. Вона не надто полохлива, але за будь-якої небезпеки швидко ховається. Золоті орфи - напівхижаки, але здатні уживатися з іншими видами риб. Їх можна містити разом з коропами коі та золотими рибками. Орфи мають відмінний імунітет і рідко хворіють. Добре переносять температурні перепади і можуть похвалитися високою виживання в порівнянні з коропами коі і золотими рибками. Ще одним фактором на користь язів орфа є те, що Орфи не риють грунт і не піднімають бруд із дна, що є їх безперечним плюсом на відміну від коропів кої та золотих рибок.

Оскільки Орфа є зграйною рибою, купувати її краще в кількості 6-8 екземплярів. Добре почувається у ставку зі штучно організованим, нехай навіть зовсім невеликим рухом води. Оскільки рибка ця рухлива і активна, їй потрібний простір для руху: ставок площею не менше 4 м2. Для орфи важливим фактром є наявність водної рослинності, оскільки рибки відшукують у ній їжу, і навіть нерестяться у її торішніх чагарниках. Привабливим видовищем є пошук комах, що впали на поверхню води. Ґрунт у ставку може бути жорстким.

Ці риби не дуже вимогливі до кількості кисню та не схильні регулярно забруднювати воду. Тому водоймище для утримання золотих орфів не обов'язково обладнати системами фільтрації та аерації, якщо вона досить простора і глибока, а зграя риб не надто велика.

Розведення


Розведення цієї рибки в ставках вимагає хорошого кисневого режиму, чистої води і, бажано, певної течії. Нереститься орфа у другій половині квітня. Температура води до цього періоду досягає зазвичай 8-10 гр. С. Ікра вимітається на пучки торішньої трави недалеко від берега та на глибині близько 30 см. Грудки ікри прилипають до трави. Личинки виводяться в середньому на 10 день. Сеголетки орфи досягають маси 25 гр, але в другому року життя – до 200 гр.

Золота орфа дуже невибаглива і є ідеальним вибором для новачків. У той же час ця риба досить рідкісна. Придбати її досить важко. До того ж, вона не відрізняється різноманіттям кольорів та форм.

+